Świetlica 2015/2016

zdjecie 5W dniu 6 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „PASTELOWE INSPIRACJE” zorganizowanego przez mgr Magdalenę Kandulską. Na konkurs przybyło 27 dzieci z klas I-III z 4 lubelskich świetlic szkolnych pod opieką swych wychowawców. Uczestnicy konkursu drogą losowania wybrali jeden spośród 6 przygotowanych tematów. Wylosowany temat konkursu to „PRZYRODA LATEM”. 

20160314 095917W dniach 14-18 marca 2016 r. w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublinie odbył się XIV Kiermasz Palm i Pisanek Świątecznych. Dzieci przez kilka tygodni własnoręcznie przygotowywały palmy, pisanki, stroiki wielkanocne, kartki świąteczne. Dodatkowo asortyment ten został ubogacony pracami z innych świetlic szkolnych Lublina nadesłanymi na 2 konkursy plastyczne: XIV Konkurs Palm i Pisanek Wielkanocnych oraz III Konkurs Kartka Wielkanocna. 

Wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych w konkursach: 
• „W zimowej szacie” oraz 
• „Palm, pisanek i stroików wielkanocnych” 
bardzo proszę o odbieranie nagród i dyplomów, od poniedziałku do piątku w godzinach pracy świetlicy szkolnej (6:00-18:00).

organizator
Małgorzata Mizińska-Pietroń

DSCF1628Dnia 27.01.2016 r. wychowankowie świetlicy szkolnej i uczestnicy koła teatralnego wystąpili dla swoich ukochanych Dziadków. 
Uroczystość rozpoczęła się pięknym przedstawieniem pt. „Kopciuszek”. Mali aktorzy „zaczarowali” swoich bliskich, przenosząc Ich do świata bajki. Następnie dzieci recytowały poezję podkreślającą rolę Dziadków w życiu wnucząt. „Kropką nad i” była wzruszająca piosenka „Kochamy Was”.

IMG 20151126 105216Andrzejki w świetlicy odbyły się 26 listopada 2015 r. Rozpoczęły się prezentacją multimedialną na temat tradycji i  zwyczajów andrzejkowych. Następnie zostały przeprowadzone przeróżne wróżby. Zabawa zakończyła się wspólnym, radosnym tańcem w rytmie zumby. 

STRAŻNIK 006W dniu 13 listopada 2015 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie dzieci uczęszczających do świetlicy ze Strażnikami Ruchu Drogowego pracującymi w naszej szkole – Panią Elą i Panem Piotrem.
Dzieci zaprezentowały napisane przez siebie wiersze, dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, śpiewały piosenki, a także złożyły Pani Eli i Panu Piotrowi życzenia i wręczyły laurki.

Serdecznie zapraszam uczniów kl I-III, w każdą środę, w sali numer 9 na zajęcia czytelniczo-teatralne, w godz.15.30 - 17.30. Są jeszcze wolne miejsca.

Anna Kawęcka-Oliwa

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin