Świetlica 2013/2014

j 09812 czerwca 2014 r. uczennica klasy 1 „c” – Emilia Wałach otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Zespół Szkół Nr 9 w Lublinie pt. „Zaczarowany las”.

20140606 1615056 czerwca 2014 r. odbył się w naszej szkole I Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt. „Pastelowe inspiracje”. Na konkurs przybyło 29 dzieci z klas I-III z 5 lubelskich świetlic szkolnych pod opieką swoich wychowawców i rodziców. Uczestnicy konkursu drogą losowania wybrali jeden temat spośród 10 przygotowanych. Wylosowany temat konkursu to „WYMARZONE MIEJSCE WAKACYJNE”. Uczestnicy mieli 1 godzinę na samodzielne wykonanie pracy formatu A3 techniką pasteli olejowej.

Marysia z dyplomemDziesięcioro dzieci ze świetlicy szkolnej brało udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Morski Świat Przyszłości” organizowanym przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Dzieci bardzo twórczo podeszły do tematu oraz zastosowały ciekawe techniki plastyczne. W konkursie tym wyróżnienie otrzymała uczennica kl. IIC Marysia PAWŁOWSKA za pracę zatytułowaną „Morski Świat za 1000 lat” wykonaną pod kierunkiem p. Małgorzaty Mizińskiej-Pietroń.

Marysia Pawłowska zdobyła także I miejsce za pracę „Dziecięce marzenia” w Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez redakcję Dziennika Wschodniego. 

DSCF7609Dnia 28 maja 2014 r. w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublinie odbył się XII Konkurs Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej dla uczniów klas III naszej szkoły. Uczniowie mieli do rozwiązania 4 złożone zadania konkursowe, za które można było uzyskać maksymalnie 58 punktów oraz odpowiedzieć na 58 pytań, gdzie za poprawne odpowiedzi można było zdobyć 67 punktów.

DSCF7350W dniach 08.04 – 11.04. 2014 r. odbył się w świetlicy szkolnej kiermasz kart, pisanek, palm i ozdób świątecznych. Prace wykonały dzieci naszej szkoły oraz uczniowie innych szkół, którzy wzięli udział w konkursach plastycznych zorganizowanych przez nauczycieli świetlicy szkolnej takich jak: „Kartka wielkanocna” oraz „Konkurs palm i pisanek”.

 W dniu 7 kwietnia 2014 r. w Świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lublinie odbył się I Międzyszkolny Konkurs „Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna”. Na konkurs nadesłano prace dziecięce z 6 lubelskich świetlic szkolnych wykonane ręcznie według oryginalnych pomysłów dzieci i ich opiekunów.

W dniu 7 kwietnia 2014 r. w Świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lublinie odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Palm i Pisanek Wielkanocnych, na który nadesłano prace dziecięce z wielu lubelskich świetlic szkolnych wykonane ręcznie według oryginalnych pomysłów dzieci i ich opiekunów.

Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny do świetlicy szkolnej w dniach 08 - 11 kwietnia 2014 r. Uroczyste otwarcie nastąpi dnia 08 kwietnia 2014 r. o godz.10.00.
Dochód ze sprzedaży przekazany zostanie wychowankom Państwowego Domu Dziecka im. E. Szelburg – Zarembiny w Lublinie.

Uczniowie i nauczyciele świetlicy szkolnej.

 

13.02.2014 r. odbyła się w świetlicy szkolnej uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. Uczniowie, w podzięce za czułość, mądrość i doświadczenie, wystąpili dla Babć i Dziadków z wybranymi tematycznie najpiękniejszymi utworami poetyckimi, wokalnymi oraz układami tanecznymi, a rodzice przygotowali poczęstunek. 

L101086017 stycznia 2014 roku w świetlicy szkolnej odbył się apel dla klas I – III oraz klas VI  pt. „Bezpieczne ferie zimowe” . Dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą zasad bezpieczeństwa  zabaw na świeżym powietrzu.

Dzieci świetlicowe brały udział w wielu międzyszkolnych konkursach plastycznych, w których zdobyły następujące nagrody:

1. „Nasze zwierzaki” w SP 27
- Klaudia Boras – III miejsce, pod opieką p. M. Adamczyk-Kuli,
- Magdalena Hermanowska - wyróżnienie, pod opieką p. M. Mizińskiej-Pietroń,
- Adam Wielosz – wyróżnienie, pod opieką p. E. Korzec.

L1010088W dniach 10 – 12 grudnia 2013 r. odbył się w świetlicy szkolnej kiermasz kart i ozdób bożonarodzeniowych. Uczniowie wykonali anioły, mikołaje, bałwanki, choinki, świeczniki, bombki oraz karty świąteczne, wykorzystując różnorodne  techniki plastyczne. Ozdoby były pomysłowe i piękne.

Dochód uzyskany ze sprzedaży przekazany zostanie wychowankom Domu Dziecka im. E. Szelburg – Zarembiny w Lublinie.

W dniu 29.11.2013 r. w świetlicy szkolnej SP Nr 2 w Lublinie odbyło się spotkanie andrzejkowe z udziałem uczniów grupy „O” oraz dzieci z Przedszkola Nr 3 w Lublinie. Zabawę rozpoczęto tańcem w wykonaniu świetlicowego zespołu wokalno – tanecznego, po czym nastąpiły wróżby. Wróżenie z butów odbywało się przy tradycyjnej piosence ludowej „A idźże chodaczku”.
Spotkanie zakończyło się wesołymi tańcami integracyjnymi.
To była, naprawdę, udana zabawa.

13 listopada 2013 r. w Dniu Strażnika Ruchu Drogowego dzieci ze świetlicy szkolnej wraz z paniami: Anną Zakościelną, Małgorzatą Mizińską-Pietroń i Anną Ruszniak podziękowały swoim Strażnikom, Pani Eli i Panu Piotrowi, za czuwanie nad ich bezpieczeństwem podczas przechodzenia przez jezdnię.

Dzieci zaśpiewały piosenki oraz wręczyły okolicznościowe laurki, serdecznie dziękując Państwu Strażnikom za ich ciężką i odpowiedzialną pracę.

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin