Świetlica 2012/2013

W dniu 20.06.2013 roku uczniowie klas młodszych, zerówki, rodzice aktorów oraz licznie przybyli goście z okolicznych przedszkoli obejrzeli  przedstawienie pt. „Calineczka” wg. scenariusza p. Z. Wójcik w wykonaniu zespołu teatralnego „Świetliki” (pod kierunkiem p. M. Adamczyk- Kuli i p. E. Warownej). Mali artyści oczarowali całą widownię. Wszyscy wspaniale się bawili, co możemy obejrzeć na załączonych zdjęciach.

W dniu 9.06. 2013 r. odbył się Festyn Parafii Serca Jezusowego, w którym udział wzięli uczniowie SP nr 2 w Lublinie. Szkolny zespół wokalno – taneczny prowadzony przez p. E. Korzec i p. K. Stańko przedstawił zebranym program artystyczny złożony z wybranych utworów muzycznych prezentowanych wcześniej w szkole oraz tańców różnych regionów świata.

         Rodzicom występujących uczniów serdecznie dziękujemy za współpracę.

W dniu 25 maja 2013 r. w Świetlicy Szkolnej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lublinie odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej, do którego przystąpiło 7 solistów i 3 zespoły wokalne z 6 lubelskich świetlic szkolnych.

W dniu 15 maja 2013 r. w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublinie odbyła się XI edycja Konkursu Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej dla uczniów klas III naszej szkoły. Do konkursu  zgłosiło się 21 uczniów ze wszystkich klas III naszej szkoły, jednak w dniu konkursu tylko 10 uczniów przystąpiło do rozwiązywania zadań konkursowych. Uczniowie mieli do rozwiązania 4 złożone zadania konkursowe, za które można było uzyskać maksymalnie 57 punktów oraz odpowiedzieć na 58 pytań, gdzie za poprawne odpowiedzi można było zdobyć 67 punktów.

25.04.2013r. odbył się w szkole uroczysty apel z okazji Światowego Dnia Ziemi przygotowany przez uczniów klas Ia, Id, IIb, IIc, pod kierunkiem pani Elżbiety Korzec i pani Krystyny Stańko.

O urokach oraz problemach Ziemi opowiedziano poważnie i humorystycznie. Dużym zainteresowaniem cieszył się w przedstawieniu pokaz mody ekologicznej.

 

W dniu 20 kwietnia 2013 r. w świetlicy szkolnej naszej szkoły odbył się XI MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD TEATRZYKÓW ŚWIETLICOWYCH. Wzięły w nim udział 4 zespoły teatralne. W repertuarze znalazły się między innymi takie inscenizacje jak:

- „Miś na wagarach”

- „Zaczarowana kraina”

- „Żona”

- „Kocia banda”

 

Dnia 19 marca 2013 r. zespół  teatralny „Świetliki” (pod kierunkiem p. M. Adamczyk-Kuli i p. E. Warownej) godnie reprezentował  naszą szkołę na  XIX Kiermaszu Teatrów Szkolnych zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 34 w Lublinie. Dzieci już po raz drugi miały przyjemność zaprezentować swój talent aktorski na Kiermaszu. Tym razem rozbawiły publiczność do łez przedstawieniem pt. „Żona”  w adaptacji scenariusza  p. Z. Wójcik, które uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć 15 i 18  marca 2013 r.

 

W dniach 15.03. i 18.03.2013 roku uczniowie klas młodszych obejrzeli  przedstawienie pt. „Żona” wg. scenariusza p. Z. Wójcik w wykonaniu zespołu teatralnego „Świetliki” (pod kierunkiem p. M. Adamczyk- Kuli i p. E. Warownej). Młodzi artyści: Natalia Bajwoluk, Agnieszka Murzacz, Oliwia Remus, Agata Robak oraz Wiktor Gorajewski otrzymali wiele braw za swoją wspaniałą i bardzo naturalną grę aktorską. Jednak największą nagrodą  był  dla aktorów fakt, że udało im się rozśmieszyć niektórych widzów do łez.

 

Dnia 7 i 8 lutego 2013 roku w świetlicy szkolnej odbył się apel pt. „Jestem zdrowy i bezpieczny” dla oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-3.

Dzieci z zespołu teatralnego „Świetliki”  w artystycznej formie przekazały kolegom bardzo ważne informacje na temat zdrowego trybu życia i bezpieczeństwa (nie tylko) w czasie ferii.

WSZYSTKIM DZIECIOM ŻYCZYMY RADOSNYCH, ZDROWYCH I BEZPIECZNYCH FERII

Małgorzata Adamczyk-Kula, Ewa Warowna oraz zespół teatralny „Świetliki”

 

W dniu 4 lutego 2013 r. obejrzała wszystkie prace nadesłane na konkurs z 17 lubelskich świetlic szkolnych. Prace podzielone zostały na 3 kategorie wiekowe i poddane szczegółowej analizie pod względem wykorzystania ciekawych i różnorodnych technik plastycznych, estetyki wykonania oraz skali trudności.

 

W dniu 31 stycznia 2013 roku dzieci ze świetlicy z zespołu "Bajkolandia" przygotowywane przez p. Małgorzatę Mizińską – Pietroń i p.Annę Zakościelną wzięły udział w III Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Lublinie pod patronatem biskupa Artura Mizińskiego.

 

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyła się dnia 22 stycznia 2013 roku w  świetlicy szkolnej. Wszyscy goście z radością i wzruszeniem obejrzeli program artystyczny, przygotowany przez uczniów świetlicy szkolnej.

Wiersze i piosenki pomogły wnukom wyrazić ich miłość i wdzięczność dla Dziadków. Dzieci zaprezentowały również ciekawe układy taneczne.Po występach, tradycyjnie już,  dzieci obdarowały swoich ukochanych Dziadków własnoręcznie wykonanymi laurkami oraz zaprosiły na słodki poczęstunek.

Atmosfera była serdeczna i bardzo rodzinna.

 

Pod koniec listopada 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Lublinie odbyła się IV Międzyszkolny Konkurs Literacko –Plastyczny „Ach Lubelskie, jakie Cudne”. Nasza świetlica szkolna wzięła w nim udział. W dniu 10 stycznia odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom tego konkursu. Sukces osiągnęli następujący wychowankowie świetlicy:

 

Lublin, dn. 19.12.2012 r.

 

W dniach 11-14 grudnia 2012 r. Świetlica Szkolna Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublinie tradycyjnie już zorganizowała Kiermasz Kart Świątecznych i Ozdób Choinkowych. Kiermasz uroczyście otworzyła Pani Dyrektor mgr Danuta Giletycz przy śpiewie piosenek bożonarodzeniowych.

 

W dniu 6 grudnia 2012 r. obejrzała wszystkie prace nadesłane na konkurs z 9 lubelskich świetlic szkolnych. Po dokładnym przeanalizowaniu tych prac pod względem zgodności merytorycznej z tematem konkursu, wykorzystania technik plastyczno-technicznych, estetyki wykonania oraz skali trudności, przyznała następujące nagrody...

Zapraszamy na Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w dniach 11-14 grudnia 2012 r.

Uroczyste otwarcie nastąpi dnia 11 grudnia 2012 r. o godz. 11.00

 

Uczniowie i nauczyciele świetlicy szkolnej

Andrzejki w świetlicy szkolnej odbyły się dnia 29 listopada 2012 o godz.9.30.

W tym roku tradycyjnie zagościły u nas  dzieci z Przedszkola nr 3 w Lublinie wraz ze swoimi wychowawczyniami i jak zwykle było nam bardzo miło.

Pani Kierownik Anna Ruszniak opowiadała dzieciom o zwyczajach andrzejkowych i uczyła je tradycyjnej piosenki „A idźże, chodaczku…”.

 

 Międzyszkolny konkurs plastyczny pt. ""Jan Paweł II-przyjaciel dzieci" zorganizowany przez SP 51 w Lublinie:
w kategorii klas drugich: 
I NAGRODA- Agnieszka Murzacz z kl. II a pod kierunkiem p. Ewy Warownej
w kategorii klas trzecich:
I NAGRODA- Martyna Jachacz z kl. III d pod kierunkiem  pod kierunkiem p. Ewy Warownej
 
 
W dniu 28 maja 2013 r. nadeszła informacja o wynikach Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. "Nasza Ziemia - nasza przyszłość". Laureatką tego konkursu została uczennica kl. 2a Agata Robak, która pod opieką p. Ewy Warownej zdobyła III nagrodę.

Dnia 21.03.2013 r. w Szkole Podstawowej nr 51 w Lublinie odbyło się rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu  na „ Stroik wielkanocny”.

Głównym celem konkursu było mobilizowanie uczniów do udziału w akcji niesienia pomocy osobom pracujących na misjach w różnych zakątkach świata.

Zgłoszone prace zostały wystawione na świątecznym kiermaszu, z którego dochód został przeznaczony na rzecz misji.

Oto laureaci:

W kategorii klas pierwszych:

I miejsce Alicja Podolska – Szkoła Podstawowa nr 2 – opiekun p. Elżbieta Korzec;

II miejsce Andrzej Trześniowski – Szkoła Podstawowa nr 2 – opiekun p. Małgorzata Adamczyk-Kula;

Wyróżnienie:

Aleksandra Kochańska – Szkoła Podstawowa nr 2 – opiekun p. Małgorzata Mizińska-Pietroń;

Magdalena Hermanowska – Szkoła Podstawowa nr 2 – opiekun p. Elżbieta Korzec;

W kategorii klas drugich:

II miejsce Agnieszka Murzacz - Szkoła Podstawowa nr 2 – opiekun p. Ewa Warowna.

III miejsce Natalia Sternik - Szkoła Podstawowa nr 2 – opiekun p. Krystyna Stańko

Wyróżnienie:

Natalia Bajwoluk - Szkoła Podstawowa nr 2 – opiekun p. Ewa Warowna;

Maja Poniewozik - Szkoła Podstawowa nr 2 – opiekun p. Krystyna Stańko.

W kategorii klas trzecich:

I miejsce Wiktoria Małek - Szkoła Podstawowa nr 2 – opiekun p. Małgorzata Mizińska-Pietroń;

I miejsce Martyna Jachacz - Szkoła Podstawowa nr 2 – opiekun p. Ewa Warowna.

Gratulujemy wszystkim laureatom!

 
Międzyszkolny konkurs plastyczny pt. ""Jan Paweł II-przyjaciel dzieci" zorganizowany przez SP 51 w Lublinie:
 
w kategorii klas drugich: 
I NAGRODA- Agnieszka Murzacz z kl. II a pod kierunkiem p. Ewy Warownej
 
w kategorii klas trzecich:
I NAGRODA- Martyna Jachacz z kl. III d pod kierunkiem  pod kierunkiem p. Ewy Warownej
 

Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie organizowała już po raz trzeci Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Legendarne Dzieje Miast Polskich". W tym konkursie wzięły udział dzieci z naszej świetlicy. Sukces odnieśli m. in. następujący uczniowie:

Katarzyna Janiszek z kl. 3d - II miejsce, pod opieką p. E. Warownej,

Agnieszka Murzacz z kl. 2a - III miejsce, pod opieką p. E. Warownej,

Martyna Jachacz z kl. 3d - III miejsce, pod opieką p. E. Warownej,

Szymon Boczek z kl. 1b - wyróżnienie, pod opieką p. M. Adamczyk-Kuli,

Natalia Bajwoluk z kl. 2a - wyróznienie, pod opieką p. E. Warownej.

 

W Miedzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Najpiękniejsza Palma"  organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Lublinie Natalia Sternik z kl. 2b zdobyła II nagrodę, pod opieką p. Krystyny Stańko.

Wychowankowie naszej świetlicy brali też udział w XI Międzyszkolnym Konkursie Palm i Pisanek Wiekanocnych organizowanym przez naszą szkołę. Wyróżnienie w kategorii "Pisanka" w tym konkursie zdobył:

Szymon Boczek z kl. 1b, pod kierunkiem p. Małgorzaty Adamczyk-Kuli.

W Międzyszkolnym konkursie Plastycznym „Zimowe mandale” organizowanym przez SP nr 27 w Lublinie  wychowankowie naszej świetlicy zdobyli następujące nagrody:

Karolina Stanisławska kl. 1b – I miejsce, pod opieka p. Małgorzaty Adamczyk-Kuli,

Wiktoria Siarkowska  kl. 1c – wyróżnienie, pod opieką p. Anny Zakościelnej,

Gabriela Flis kl. 2a – wyróżnienie, pod opieką p. Ewy Warownej.

 

Dzieci z naszej świetlicy brały również udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Bezpieczny możesz być i Ty” zorganizowanym przez SP nr 32w Lublinie. Tutaj także nasi wychowankowie zostali uhonorowani następującymi nagrodami;

Klaudia Szuster kl. 1 c – I miejsce, pod kierunkiem p. Anny Zakościelnej,

Patrycja Wawrzykowska kl. 2c – I miejsce, pod. kierunkiem p. Elżbiety Korzec,

Marta Golec kl. 3c – I miejsce, pod kierunkiem p. Anny Zakościelnej,

Milena Widomska kl. 3a – III miejsce, pod kierunkiem p. Małgorzaty Mizińskiej-Pietroń,

Wiktoria Zalewska kl. 2c – wyróżnienie, pod kierunkiem p. Elżbiety Korzec,

Magdalena Piekutowska kl. 3a  - wyróżnienie, pod kierunkiem p.  Małgorzaty Mizińskiej-Pietroń.

 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt. „W zimowej szacie” zorganizowany przez SP 2 w Lublinie:

II  miejsce dla Oliwii Ścibor z kl. I b pod kierunkiem p. Małgorzaty Adamczyk-Kuli

III miejsce dla Gabrieli Flis z kl. II a pod kierunkiem p. Ewy Warownej

 

W Szkole Podstawowej nr 7 w Lublinie w grudniu 2012 r. odbył się X Konkurs Kartek, Stroików i Ozdób Bożonarodzeniowych. Wyniki z tego konkursu nadeszły 6 lutego 2013 r. Wychowankowie naszej świetlicy otrzymali wyróżnienia:

 

W kategorii „Kartka”:

- Gabriela Flis - wyróżnienie, pod opieką p. E. Warownej,

- Katarzyna Janiszek - wyróżnienie, pod opieką p. E. Warownej,

- Oliwia Reszka - wyróżnienie, pod opieką p. M. Adamczyk-Kuli,

- Karolina Stanisławska - wyróżnienie, pod opieką p. M. Adamczyk-Kuli,

- Michał Boczek - wyróżnienie, pod opieką p. A. Zakościelnej,

- Marta Golec - wyróżnienie, pod opieką p. A. Zakościelnej,

- Julia Kręblaś - wyróżnienie, pod opieką p. A. Zakościelnej,

- Aleksandra Nowak - wyróżnienie, pod opieką p. A. Zakościelnej,

- Milena Widomska - wyróżnienie, pod opieką p. M. Mizińskiej-Pietroń,

- Wiktoria Hermanowska - wyróżnienie, pod opieką p. M. Mizińskiej-Pietroń,

- Oliwia Szlachta - wyróżnienie, pod opieką p. M. Mizińskiej-Pietroń,

- Emilia Kaczmarczyk - wyróżnienie, pod opieką p. M. Mizińskiej-Pietroń.

 

W kategorii „Stroik i ozdoba”

- Bartosz Jędruch – I miejsce, pod opieką p. M. Adamczyk-Kuli,

- Emilia Winiarczyk – III miejsce, pod opieką p. E. Korzec,

- Adam Jachacz – III miejsce, pod opieką p. A. Zakościelnej,

- Wiktoria Drabik – wyróżnienie, pod opieką p. A. Zakościelnej,

- Julia Wojciechowska – wyróżnienie, pod opieką p. K. Stańko.

 

Również w grudniu 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 30 odbył się konkurs plastyczny „Miniaturowa choinka”. Wyniki tego konkursu otrzymaliśmy w dniu 5 lutego 2013 r. Nasi wychowankowie zdobyli w nim następujące nagrody:

 

- Wiktoria Siarkowska – I miejsce, pod opieką p. A. Zakościelnej,

- Wiktoria Hermanowska – II miejsce, pod opieką p. M. Mizińskiej-Pietroń,

- Aleksandra Kochańska – III miejsce, pod opieką p. M. Mizińskiej-Pietroń,

- Alicja Podolska – III miejsce, pod opieką p. E. Korzec,

- Karolina Stanisławska – III miejsce, pod opieką p. M. Adamczyk-Kuli,

- Emilia Kaczmarczyk – wyróżnienie, pod opieką p. M. Mizińskiej-Pietroń,

- Adrianna Łepek – wyróżnienie, pod opieką p. M. Mizińskiej-Pietroń,

- Agnieszka Murzacz – wyróżnienie, pod opieką p. E. Warownej,

- Agata Robak – wyróżnienie, pod opieką p. E. Warownej,

- Alicja Kłosińska – wyróżnienie, pod opieką p. E. Korzec,

- Amelia Sapko – wyróżnienie, pod opieką p. E. Korzec.

 

W styczniu 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 23 w Lublinie odbył się konkurs plastyczny „Szopka bożonarodzeniowa”. Spośród nadesłanych prac przestrzennych nagrodzono:

III miejsce:

- Wiktoria Hermanowska

- Wiktoria Małek

- Maria Kołodziej

pod opieką p. Małgorzaty Mizińskiej-Pietroń

 

 Wyróżnienie:

- Wiktoria Zalewska

- Patrycja Wawrzykowska

pod opieką p. Elżbiety Korzec

Wyróżnienie:

- Julia Wójcik

- Natalia Sternik

pod opieką p. Krystyny Stańko

Wyróżnienie:

- Karolina Stanisławska

- Andrzej Trześniewski

pod opieką p. Małgorzaty Adamczyk-Kuli.

W kategorii prac płaskich nagrodzono:

III miejsce:

- Julia Kręblaś

- Marta Golec

- Wiktoria Drabik

pod opieką p. Anny Zakościelnej.

'
  • III miejsce - Malek Wiktoria, Hermanowska Wiktoria, Kolodzie Marysia
  • III miejsce w kategorii prac plaskich  Kreblas Julia, Golec Marta,Drabik Wiktoria
  • Wyroznienie - Wiktoria Zalewska, Patrycja Wawrzykowska

'

 

W dniu 31 stycznia 2013 r.  wychowankowie naszej świetlicy wzięli udział  w III Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Szkole Podstawowej nr 4 w Lublinie. W konkursie tym nagrodzeni zostali w kategorii „Solista”:

I miejsce:

- Franciszek Erd

Wyróżnienie:

- Wiktoria Małek

Dzieci te zostały przygotowane do udziału w konkursie przez p. Annę Zakościelną i p. Małgorzatę Mizińską-Pietroń.

 


GRUDZIEŃ 2012:

 

Międzyszkolny konkurs plastyczny pt.:" Ach, lubelskie, jakie cudne", zorganizowany przez SP nr 4 w Lublinie:
Natalia Szlachta kl. IIb - II miejsce,
nauczyciel- Krystyna Stańko
 
Międzyszkolny konkurs plastyczny pt. "Zagrożone gatunki zwierząt" zorganizowany przez SP nr 7 w Lublinie:
Natalia Sternik kl II b - I miejsce,
nauczyciel- Krystyna Stańko

Międzyszkolny konkurs plastyczny pt.: " Kalendarz adwentowy " zorganizowany przez SP nr 30:

wyróżnienie - Zuzanna Bil, Julia Ryłowicz, Kinga Zarzeczna kl. 3b
nauczyciel Krystyna Stańko

Międzyszkolny konkurs plastyczny pt. : " Prezent na mikołajki " zorganizowany przez SP nr 2:
I miejsce – Michał Boczek III c
nauczyciel Anna Zakościelna

III miejsce – Oliwia Szlachta III c
nauczyciel Małgorzata Mizińska-Pietroń

III miejsce - Natalia Sternik kl. 2b
nauczyciel Krystyna Stańko
III miejsce - Wiktoria Kowalczyk
nauczyciel Elżbieta Korzec

 

II miejsce - Wiktoria Kowalczyk z SP nr 2 ? pod kierunkiem p. Elżbiety Korzec

Międzyszkolny Konkurs pt. "Najpiękniejszy list do Św. Mikołaja" zorganizowany przez SP 27 w Lublinie:

I NAGRODA DLA JULII SZWAJGIER Z KL. II A pod kierunkiem p. Ewy Warownej
.
  • PB191390
.
LISTOPAD 2012

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Patron mojej szkoły" zorganizowany przez SP 28 w Lublinie:

I miejsce- Natalia Szlachta kl. 2 b,
I miejsce- Izabela Chudziak kl. 2 b,
nauczyciel Krystyna Stańko;
.
II miejsce – Maciej Panasiewicz III c
nauczyciel Anna Zakościelna
.
II miejsce- Patrycja Wawrzykowska kl 2 c,
III miejsce- Magda Hermanowska kl 1 a
nauczyciel Elżbieta Korzec
.
Wyróżnienie dla Martyny Jachacz z kl. III D pod kierunkiem p. Ewy Warownej
.
  • Jan Kochanowski-Martyna Jachacz kl. III d(1)
_
PAŹDZIERNIK 2012:

Międzyszkolny Konkurs plastyczny zorganizowany przez SP 50 w Lublinie pt. "Jesień w lesie":


Wyróżnienie – Marta Golec III c - nauczyciel Anna Zakościelna

Wyróżnienie dla Oliwii Ścibor z kl. I B pod kierunkiem p. Małgorzaty Adamczyk -Kuli
.
  • P9271308
  • P9271309
  • P9271310
.
Międzyszkolny konkurs plastyczny zorganizowany przez SP nr 27 pt.:" Na pomoc gatunkom zagrożonym" - komiks
Anna Latawiec kl I d - III miejsce
nauczyciel: Krystyna Stańko
Międzyszkolny konkurs plastyczny zorganizowany przez SP nr 50 pt.:" Jesień w lesie "
Natalia Sternik kl II b- wyróżnienie
nauczyciel: Krystyna Stańko
_
WRZESIEŃ 2012:

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny zorganizowany przez SP 34 w Lublinie pt. "Na ratunek":

Wyróżnienie dla Katarzyny Chrząstowskiej z kl. II A pod kierunkiem p. Ewy Warownej

Dnia 27 września 2012 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Na ratunek” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 34 w Lublinie.

Nagrodę za wyróżnioną pracę odebrała uczennica naszej szkoły – Kasia Chrząstowska z kl. II a.

 

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin