Grupa Różańcowo-Misyjna

IMG 20191019 102838232TYDZIEŃ MISYJNY - W ODPOWIEDZI NA APEL PAPIEŻA FRANCISZKA - SOBOTA 19.10.2019

IMG 20190921 100704991POWAKACYJNE SPOTKANIE U SIÓSTR KARMELITANEK DZIECIĄTKA JEZUS - sobota, 21 września.

IMG 20190608 085420688W sobotę, 8 czerwca, w podlubelskim Pliszczynie odbył się V Kongres Misyjny Archidiecezji Lubelskiej, pod hasłem „Duch Święty posyła nas”. Kongres był podsumowaniem pracy, jaką na rzecz Misji podejmują grupy misyjne w naszej Archidiecezji. Naszą szkołę reprezentowała Grupa Różańcowo – Misyjna. Po prezentacji grup rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika, z udziałem licznych misjonarzy posługujących na różnych kontynentach.

P4070494W niedzielę 7 kwietnia, w kościele M.B.Fatimskiej, uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wystąpili w przedstawieniu „Liczę na Ciebie Ojcze”, poświęconym Janowi Pawłowi II.14 rocznica odejścia do Nieba, to okazja do wspomnienia życia i drogi do Świętości naszego Wielkiego Rodaka, ale również do refleksji nad bogactwem przesłania, które nam pozostawił. Uczniowie klasy 6b oraz 6a, 6d,6e, 7a, 7b, 7c i 7d, w scenerii kościoła, klimacie modlitwy, przed licznie zebranymi rodzinami, podobnie jak wcześniej w szkole, starali się ukazać piękne świadectwo życia Świętego Jana Pawła II.

P40504672 kwietnia minęło 14 lat od śmierci naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Klasa 6 b oraz dziewczęta z Chóru szkolnego, Grupy Różańcowo-Misyjnej i przedstawiciele Ministrantów, pod opieką p. Małgorzaty Matras-Kuśmirek i p. Katarzyny Piaseckiej, przygotowali przedstawienie poświęcone Papieżowi Polakowi. „Liczę na Ciebie Ojcze” to tytuł przedstawienia, ukazującego drogę do świętości Karola Wojtyły. Historia życia, środowisko rodzinne i szkolne, wzrastanie w przyjaźni z Chrystusem i Jego Matką, piękne relacje z ludźmi, jasna i pewna hierarchia wartości oparta na Wartości Najwyższej – Bogu, kształtowały przyszłego Papieża.

IMG 20181227 145251464 HDR27 grudnia, Grupa Różańcowo-Misyjna oraz przedstawiciele Ministrantów, odwiedzała mieszkańców parafii M.B.Fatimskiej, kolędując na rzecz Misji. Jest to coroczna akcja Papieskich Dzieł Misyjnych, która łączy podtrzymywanie tradycji kolędowania ze zbieraniem ofiar dla potrzebujących krajów. W tym roku zbierane ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom w Rwandzie i Burundi. Bieda, niedożywienie, bezdomność wielu dzieci to tylko niektóre z problemów, którym próbują zaradzić misjonarze. Kolędowanie misyjne to nie tylko zbieranie ofiar materialnych, ale również włożony wysiłek, trud, zmęczenie, nie zawsze dobra pogoda – w tym roku chodziliśmy w uciążliwym deszczu…

IMG 20181216 11292886016 grudnia, w trzecią niedzielę Adwentu zwaną niedzielą radości, Grupa Różańcowo – Misyjna prowadziła kiermasz ozdób i pierników świątecznych. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na pomoc dzieciom w Rwandzie i Burundii. Mimo niesprzyjających warunków – padający śnieg i zimny wiatr, które utrudniały nieco sprzedaż – humory dopisywały, a życzliwi mieszkańcy parafii M.B.Fatimskiej zakupili przygotowane rzeczy.

IMG 20181110 09221523510 listopada, w przeddzień 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, Grupa Różańcowo-Misyjna świętowała to wielkie wydarzenie już podczas sobotniego spotkania. Refleksji i modlitwie towarzyszyła radość i zabawa oraz tort, specjalnie przygotowany na tę okazję.
Wcześniej Grupa odwiedziła cmentarz przy ul. Lipowej, aby modlitwą i zapalonymi zniczami podziękować żołnierzom walczącym o wolność Polski. Nasza troska o Ojczyznę to nie tylko czas wielkiej rocznicy. Codzienną modlitwą, zaangażowaniem we własny rozwój, w poznawanie naszych tradycji religijno-patriotycznych, pielgrzymowanie do Sanktuariów – miejsc szczególnie związanych z historią Polski, poprzez podejmowanie dzieł pomocy potrzebującym oraz przygotowywanie uroczystości i przedstawień Bożonarodzeniowych oraz poświęconych Świętemu Janowi Pawłowi II, staramy się iść drogą wyznaczoną przez tego Wielkiego Polaka.

IMG 20181022 15242068127 października, na sobotnim spotkaniu, Grupa Różańcowo-Misyjna podsumowała swoje zaangażowanie w obchody Tygodnia Misyjnego. Codzienna modlitwa w intencji Misji, różaniec prowadzony przez nas w kościele M.B.Fatimskiej, animacja misyjna, z którą odwiedziłyśmy większość klas w naszej szkole, to główne formy podjętej przez nas w mijającym tygodniu aktywności. Jej owoce składamy w ręce Najlepszej Matki i Królowej Różańca Świętego.

IMG 20181013 110938044 HDR13 października Grupa Różańcowo-Misyjna uczestniczyła w spotkaniu misyjnym u Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Dąbrowicy. 
Tym razem w sposób szczególny poznawałyśmy świat misyjny Ameryki Południowej ukazywany nam przez jedną z Sióstr Franciszkanek, która 26 lat spędziła na misjach w tym rejonie świata. Oprócz spotkania z problemami Misji, poszerzenia naszej wiedzy w tym zakresie, była to również okazja do poznania bogactwa kultur i zwyczajów mieszkańców tego kontynentu oraz bezpośrednie przygotowanie do obchodów zbliżającego się tygodnia misyjnego.

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin