Grupa Różańcowo-Misyjna

IMG 20181227 145251464 HDR27 grudnia, Grupa Różańcowo-Misyjna oraz przedstawiciele Ministrantów, odwiedzała mieszkańców parafii M.B.Fatimskiej, kolędując na rzecz Misji. Jest to coroczna akcja Papieskich Dzieł Misyjnych, która łączy podtrzymywanie tradycji kolędowania ze zbieraniem ofiar dla potrzebujących krajów. W tym roku zbierane ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom w Rwandzie i Burundi. Bieda, niedożywienie, bezdomność wielu dzieci to tylko niektóre z problemów, którym próbują zaradzić misjonarze. Kolędowanie misyjne to nie tylko zbieranie ofiar materialnych, ale również włożony wysiłek, trud, zmęczenie, nie zawsze dobra pogoda – w tym roku chodziliśmy w uciążliwym deszczu…

IMG 20181216 11292886016 grudnia, w trzecią niedzielę Adwentu zwaną niedzielą radości, Grupa Różańcowo – Misyjna prowadziła kiermasz ozdób i pierników świątecznych. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na pomoc dzieciom w Rwandzie i Burundii. Mimo niesprzyjających warunków – padający śnieg i zimny wiatr, które utrudniały nieco sprzedaż – humory dopisywały, a życzliwi mieszkańcy parafii M.B.Fatimskiej zakupili przygotowane rzeczy.

IMG 20181110 09221523510 listopada, w przeddzień 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, Grupa Różańcowo-Misyjna świętowała to wielkie wydarzenie już podczas sobotniego spotkania. Refleksji i modlitwie towarzyszyła radość i zabawa oraz tort, specjalnie przygotowany na tę okazję.
Wcześniej Grupa odwiedziła cmentarz przy ul. Lipowej, aby modlitwą i zapalonymi zniczami podziękować żołnierzom walczącym o wolność Polski. Nasza troska o Ojczyznę to nie tylko czas wielkiej rocznicy. Codzienną modlitwą, zaangażowaniem we własny rozwój, w poznawanie naszych tradycji religijno-patriotycznych, pielgrzymowanie do Sanktuariów – miejsc szczególnie związanych z historią Polski, poprzez podejmowanie dzieł pomocy potrzebującym oraz przygotowywanie uroczystości i przedstawień Bożonarodzeniowych oraz poświęconych Świętemu Janowi Pawłowi II, staramy się iść drogą wyznaczoną przez tego Wielkiego Polaka.

IMG 20181022 15242068127 października, na sobotnim spotkaniu, Grupa Różańcowo-Misyjna podsumowała swoje zaangażowanie w obchody Tygodnia Misyjnego. Codzienna modlitwa w intencji Misji, różaniec prowadzony przez nas w kościele M.B.Fatimskiej, animacja misyjna, z którą odwiedziłyśmy większość klas w naszej szkole, to główne formy podjętej przez nas w mijającym tygodniu aktywności. Jej owoce składamy w ręce Najlepszej Matki i Królowej Różańca Świętego.

IMG 20181013 110938044 HDR13 października Grupa Różańcowo-Misyjna uczestniczyła w spotkaniu misyjnym u Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Dąbrowicy. 
Tym razem w sposób szczególny poznawałyśmy świat misyjny Ameryki Południowej ukazywany nam przez jedną z Sióstr Franciszkanek, która 26 lat spędziła na misjach w tym rejonie świata. Oprócz spotkania z problemami Misji, poszerzenia naszej wiedzy w tym zakresie, była to również okazja do poznania bogactwa kultur i zwyczajów mieszkańców tego kontynentu oraz bezpośrednie przygotowanie do obchodów zbliżającego się tygodnia misyjnego.

IMG 20180929 10200930029 września, w Dniu Świętych Archaniołów, Grupa Różańcowo-Misyjna wędrowała lubelskimi „ścieżkami” Jana Pawła II. Odwiedziliśmy kościół o. Karmelitów Bosych przy ul. Świętoduskiej, w którym, wzorem Karola Wojtyły, 8 kolejnych osób z Grupy przyjęło szkaplerz karmelitański – szatę Matki Bożej, znak Jej szczególnej opieki. Radosne świętowanie tego wydarzenia kontynuowaliśmy na Starym Mieście, którego uliczki przemierzał nasz Święty Papież, gdy jako ks. profesor Wojtyła przyjeżdżał z wykładami na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

IMG 20180706 123039730 1Tegoroczne Wakacje z Bogiem, w dniach od 30 czerwca do 7 lipca, przeżywałyśmy na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej, w gościnnym Domu Księży Paulistów, pod wspaniałą opieką ks. Bogusława Laskowskiego. Podczas wspólnie spędzanych dni, nie zabrakło modlitwy i zabawy, gier i wycieczek, wędrówek jurajskimi szlakami, spotkania z Maryją Królową Polski na Jasnej Górze, nawiedzenia Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowskich Łagiewnikach, wizyty u św. Jana Pawła II w poświęconym jego osobie Centrum, odwiedzin zamku w Bobolicach, pełnego wrażeń dnia spędzonego w Energylandii, Aquaparków i wszystkiego, co sprawiało, że DZIĘKUJEMY! Dobremu Bogu i sobie wzajemnie.

DSC008908 kwietnia, w niedzielę Miłosierdzia Bożego, w kościele M.B.Fatimskiej, Grupa Różańcowo – Misyjna z klasami 5b i 6b oraz przedstawicielkami Chóru SP 2, wystawiła przedstawienie poświęcone Świętemu Janowi Pawłowi II, w 13-tą rocznicę odejścia do Nieba.
9 kwietnia przedstawienie oglądali uczniowie i nauczyciele szkoły.

IMG 20180103 124125310Kontynuując kolędowanie na rzecz Misji, 4 stycznia 2018 r Grupa Różańcowo – Misyjna tradycyjnie odwiedzała uczniów i nauczycieli w ich klasach. 
Podtrzymując polską, chrześcijańską tradycję kolędowania, zapoznając z nią uczniów, staraliśmy się uwrażliwić dzieci na cierpienie ich rówieśników, w dotkniętej wojną Syrii.

IMG 20171228 144411212Podczas oktawy Bożego Narodzenia, w dniach 27 i 28 grudnia 2017 r, Grupa Różańcowo – Misyjna kolędowała, odwiedzając mieszkańców parafii M.B.Fatimskiej w ich domach. „Z misyjną kolędą do was przybywamy…”, tak brzmiały słowa przywitania, wyjaśniające jednocześnie przyczynę i cel kolędowania, odbywającego się w ramach Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Tegoroczne ofiary, zebrane przez Kolędników Misyjnych, przeznaczone są na pomoc dzieciom cierpiącym z powodu wojny w Syrii. Radość spotkania, wspólny z przyjmującymi nas gospodarzami domów śpiew kolęd, ofiarowany trud wędrówki oraz zebrane ofiary, to nasz dar dla dzieci, którym wojna odebrała rodziców, zdrowie, możliwość chodzenia do szkoły, radość dzieciństwa…

IMG 20171217 113603978W niedzielę 17 grudnia, Grupa Różańcowo – Misyjna prowadziła kiermasz ozdób świątecznych, którego celem było wsparcie budowy szkoły przez siostry Pallotynki w Ugandzie. Własnoręcznie wykonane bombki, gwiazdki, aniołki, choinki, mikołaje oraz inne ozdoby, wraz z upieczonymi piernikami, zachęcały do zakupów i złożenia ofiary na Misje.

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin