Biblioteka

 

NAUCZYCIELE BIBLIOTEKI:

mgr Beata Góra
mgr Marta Król

  • bajki
  • biblio1
  • biblio2
  • biblio3
  • biblio3a
  • biblio5
  • biblio5
  • rodzina_z_ksiazka

 

Godziny otwarcia biblioteki szkolnej:

 

Poniedziałek 7.30- 16.00

Wtorek 7.30 - 16.00

Środa 7.30 - 16.00

Czwartek 7.30 - 16.00

Piątek 7.30 - 16.00

 

 

CHCESZ MIEĆ NOWĄ LEKTURĘ

- ZBIERAJ MAKULATURĘ!

Biblioteka szkolna prowadzi zbiórkę makulatury. Z uzyskanych środków będziemy kupować nowe książki do biblioteki.

Najbardziej aktywnych "zbieraczy" czekają  atrakcyjne nagrody.

Nawiązując do Tygodnia Bibliotek,który obchodziliśmy w zeszłym tygodniu, zapraszamy w podróż po najpiękniejszych bibliotekach świata.

https://biteable.com/watch/biblioteki-2541605?fbclid=IwAR1LVJh26IPqYLXMVDHv7acVuOkf7V20Q0qJt0hupy4GM_9be3LtFacFnfM

M. Król, B.Góra

18 maja 2020r. obchodzimy 100 rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II. Z tej okazji prezentujemy film z serii "Aureola - od Stanisława do Karola"
Podgląd filmu YouTube Św. Jan Paweł II - film z serii "Aureola - od Stanisława do Karola"
Św. Jan Paweł II - film z serii "Aureola - od Stanisława do Karola"

M. Król, B. Góra

3zW dobie supernowoczesnych komputerów przedstawiamy Wam najnowo-cześniejszy wynalazek, który przybywa do nas wprost z przyszłości - to KSIĄŻKA. Nie wymaga baterii, nie zużywa energii elektrycznej, nie posiada żadnych tradycyjnych układów elektronicznych. Jest ekologiczna i ekono-miczna. Wystarczy ją otworzyć i natychmiast gotowa do pracy. Nie wymaga systemu operacyjnego, nie trzeba jej aktualizować, nigdy się nie zawiesza. Jest lekka (waży mniej niż najlżejsze laptopy), a jednocześnie bardzo trwała. Można z niej korzystać w pomieszczeniach oraz na świeżym powietrzu. Nie zniszczy się, jeśli zachowamy odrobinę staranności przy jej obsłudze.

2zZapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły do wykonania zakładki do książki. Praca może być zrobiona dowolną techniką (np. rysunek, malarstwo, kolaż, techniki mieszane itp.). Kształt zakładki także dowolny. Mogą być użyte dowolne materiały.
Wykonaną pracę możecie sfotografować i przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zachować w teczce. Po naszym powrocie do szkoły wszystkie Wasze prace pojawią się na wystawie. Za wykonaną pracę otrzymacie dodatkowo ocenę z plastyki. Życzymy dobrej i twórczej zabawy!

Beata Góra, Agnieszka Mędrek, Marta Król

1zDrodzy Czytelnicy!
Dziękując Wam za udział w konkursach informujemy, że są one nadal aktualne! Czekamy na kolejne Wasze prace plastyczne lub recenzje na temat przeczytanej książki z domowej biblioteczki. Odpowiadając na Wasze pytania informujemy, że uczniowie klas V, VI, VIII, VIII mogą także wykonać rysunek o swojej ulubionej książce. Będzie to plastyczna forma recenzji. Wykonane prace przesyłajcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zachowajcie w teczce. Każda praca otrzyma dodatkową ocenę z plastyki. Zostańcie w domu z dobrą lekturą.

Beata Góra, Agnieszka Mędrek, Marta Król

Czy są tu dzieci i ich rodzice? Mamy dla Was darmową książkę, którą stworzyło profesjonalne grono specjalistów – lekarzy, weterynarzy, psychologów, artystów i ludzi dobrej woli właśnie dla Was. Pięknymi ilustracjami książeczkę opatrzyła Pani Ewa Padleś. Tekst przygotowała Pani Agnieszka Frączek i Wydawnictwo Olesiejuk.

A o czym? O tym, o czym teraz często słyszymy i rozmawiamy, czego może się trochę boimy, o koronawirusie.
Książeczka w sposób prosty i przejrzysty, a przede wszystkim spokojny wyjaśnia dzieciom,
czym są wirusy i jak się przed nimi ustrzec.

PDF pobierzecie pod tym linkiem: Masz tę moc!


M.Król, B.Góra

Sprawdź swoją wiedzę na temat książek ze swojej domowej biblioteki. Czasami warto wrócić do książek z dzieciństwa i kolejny raz przeczytać je samodzielnie lub z rodzicami. Warto też zapytać rodziców o ich książki z dzieciństwa. Możliwe, że są dokładnie takie same. Szukajcie odpowiedzi na półkach domowych biblioteczek i w internecie. Dobrej zabawy!

Biblioteka zaprasza uczniów klas I - IV do udziału w konkursie pt. "Książka z mojej domowej biblioteki". Celem konkursu jest popularyzowanie twórczości literackiej, propagowanie idei czytania, pobudzenie wyobraźni, kreatywności i aktywności twórczej dzieci. Zachęcamy do odnalezienia w swojej biblioteczce domowej ciekawej książki i spędzenia kilku chwil z dobrą lekturą. Następnie proponujemy, abyście zareklamowali w dowolnej formie plastycznej przeczytaną przez siebie książkę (technika, format i kształt dowolny).
Wykonaną pracę możecie sfotografować i przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zachować rysunek w teczce. Po naszym powrocie do szkoły wszystkie Wasze prace pojawią się na wystawie. Jak co roku będą zdobiły pierwsze piętro naszej szkoły. Konkurs jest pretekstem do dobrej zabawy z wykorzystaniem waszej wyobraźni. Uczestnicy konkursu zostaną docenieni. Zapraszamy do udziału w konkursie! Pozdrawiamy serdecznie licząc na szybkie spotkanie w szkole.

Beata Góra, Marta Król

 

Biblioteka zaprasza uczniów klas 5 - 8 do udziału w konkursie na recenzję książki z domowej biblioteczki. Celem konkursu jest popularyzowanie twórczości literackiej, propagowanie idei czytania, pobudzenie wyobraźni, kreatywności i aktywności twórczej dzieci. Zachęcamy do odnalezienia w swojej biblioteczce domowej ciekawej książki i spędzenia kilku chwil z dobrą lekturą. Następnie zredagowanie własnej recenzji na temat przeczytanej książki. Napisane recenzje prosimy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zachować w teczce. Konkurs jest pretekstem do dobrej zabawy z wykorzystaniem waszej wyobraźni. Napisane przez Was recenzje zostaną umieszczone na stronie naszej szkoły w zakładce Biblioteka. Prace powinny być czytelne, starannie napisane zgodnie z zasadami poprawności językowej, ortograficznej i interpunkcyjnej. Należy pamiętać o podaniu tytułu i autora książki. Uczestnicy konkursu zostaną docenieni. Zapraszamy do udziału w konkursie! Pozdrawiamy serdecznie licząc na szybkie spotkanie w szkole.

Beata Góra, Marta Król

Drodzy Czytelnicy! Drodzy Rodzice! Drodzy Nauczyciele!
W związku z niemożnością spotkania się w naszej bibliotece zapraszamy Was do odwiedzania naszej szkolnej strony internetowej : zakładka: Biblioteka.
Kochani! Zamieszczamy dla Was różne propozycje, które mają umilić czas, zapomnieć o trudach, odpocząć od komputera i poprawić humor! Życzymy miłych chwil z książką! Dbajcie o siebie! Do szybkiego zobaczenia w szkole!

nauczyciele bibliotekarze
Beata Góra, Marta Król

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin