Biblioteka

 

NAUCZYCIELE BIBLIOTEKI:

mgr Beata Góra
mgr Marta Król

  • bajki
  • biblio1
  • biblio2
  • biblio3
  • biblio3a
  • biblio5
  • biblio5
  • rodzina_z_ksiazka

 

Godziny otwarcia biblioteki szkolnej:

 

Poniedziałek 7.30- 16.00

Wtorek 7.30 - 16.00

Środa 7.30 - 16.00

Czwartek 7.30 - 16.00

Piątek 7.30 - 16.00

 

 

CHCESZ MIEĆ NOWĄ LEKTURĘ

- ZBIERAJ MAKULATURĘ!

Biblioteka szkolna prowadzi zbiórkę makulatury. Z uzyskanych środków będziemy kupować nowe książki do biblioteki.

Najbardziej aktywnych "zbieraczy" czekają  atrakcyjne nagrody.

Klasy I-III

1. Norbert Szewczyk kl. 3a
2. Laura Gnieciak kl. 2b
3. Ziemowit Smaga kl. 3b
4. Miriam Maziarczyk kl. 2c
5. Aleksandra Marciniuk kl. 1dd

4Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin przyznał nagrody za podejmowanie działań w zakresie promocji zbiórki makulatury. Nasza szkoła otrzymała drugie miejsce w kategorii - szkoły podstawowe. Dnia 11 grudnia 2018 roku w Trybunale Koronnym w Lublinie miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu "Hura Makulatura 2018". Nagrodę dla naszej szkoły odebrała Pani Dyrektor Danuta Giletycz. Gratulacje należą się wszystkim uczniom i rodzicom, którzy zbierając makulaturę przyczynili się do uzyskania nagrody. Wśród uczniów wyróżnionych za duże zaangażowanie podczas tegorocznej edycji konkursu znalazła się Weronika Sowa z klasy 7d (1414kg).

1W naszej szkole organizujemy cykliczną wystawę prac plastycznych naszych uczniów na temat przeczytanych książek. Dzieci w formie plastycznej reklamują swoim rówieśnikom przeczytaną przez siebie książkę, a wypożyczoną w naszej bibliotece. Prace pojawią się na korytarzu pierwszego piętra. Najpiękniejsze zostaną nagrodzone na zakończenie pierwszego półrocza. Zachęcamy wszystkich uczniów do przygotowywania rysunków po przeczytaniu ciekawej książki i przyniesienia ich do biblioteki szkolnej. Dziękujemy dzieciom za ogromne zaangażowanie w reklamę książek ze szkolnej biblioteki.

2W szkolnej bibliotece podjęte zostały działania inspirujące dzieci do codziennego czytania i rozbudzania pasji do lektury, przy wykorzystaniu książki R. Piątkowskiej pt. „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. W kąciku czytelniczym uczniowie mają możliwość czytać książki o przygodach Słodziaków. Podczas czytania książek dzieciom towarzyszą maskotki. Stanowią one dobrą zachętę do zainteresowania dzieci czytaniem.

Klasy I-III

1. Agata Olszyńska kl. 3a
2. Bianka Warda kl. 2a
3. Norbert Szewczyk kl. 3a
4. Ziemowit Smaga kl. 3b
5. Miriam Maziarczyk kl. 2c
6. Paula Ziętek kl. 1d

20181123 10171523 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Była to świetna okazja, by spotkać się z uczniami klas drugich i trzecich. Tego dnia dzieci przyszły ze swoimi ulubionymi pluszakami. Opowiadały o swoich przytulankach, słuchały czytanych przez p. M. Król fragmentów książek o misiach, rozwiązywały zagadki. Na koniec dzieci otrzymały sylwetę misia do kolorowania. Ten dzień wywołał u uczniów wiele uśmiechów i radości.

Nasza biblioteka każdego miesiąca sumuje liczbę książek wypożyczonych przez uczniów. Uczniowie, którzy wypożyczą najwięcej książek, trafią na listę najlepszych czytelników.
Wszystkich uczniów zachęcam do czytania!

M. Król

bookOto zwycięzcy konkursu:
Kl. II - III - Bianka Warda kl. 2a
Kl. IV - VIII - Olha Kikhtan kl. 5d
Zwycięzcom gratuluję, a wszystkich uczniów zapraszam do czytania!

M. Król

Resized 20181024 111745 8684Dnia 23.10.2018r. odbyło się Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klas I. Dzieci zapoznały się ze zbiorami biblioteki szkolnej oraz z zasadami wypożyczania książek. Najmłodsi uczniowie, zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników naszej biblioteki. W czasie pasowania dzieci otrzymały karty biblioteczne i wypożyczyły swoją pierwszą książkę. Od tej pory, każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania bohaterów książkowych.

bibliotekaW październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Do obchodów przyłączyła się również nasza szkolna biblioteka podejmując działania promujące bibliotekę i czytelnictwo. Z tej okazji biblioteka ogłosiła konkurs na najaktywniejszego czytelnika w klasach II-VIII.

Zapraszam do udziału w konkursie! - M. Król

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin