2010/2011

W sobotę 17 listopada 2012 r. członkowie koła historycznego i koła „Poznaj swoje miasto” wraz z opiekunami p. Iwoną Cudak i p. Jolantą Zdanowicz, byli z wizytą w Piwnicy Pod Fortuną, znajdującą się w zabytkowej kamienicy Lubomelskich przy Rynku 8. Obejmuje ona dziesięć sal tematycznych, skupionych wokół trzech działów tematycznych: rozwój przestrzenny Lublina, złoty wiek w Lublinie i wielokulturowość. Już stojąc w pierwszym pomieszczeniu, uczniowie mogli usłyszeć, że Piwnica to nie tylko eksponaty, hologramy, ekrany dotykowe, ale także dźwięki, które dobiegały z podziemi.

W dniach od 13 do 15 czerwca 2012 roku odbyły się w naszej szkole Dni Patrona.  Pani Grażyna Nóżka zorganizowała wystawę prac plastycznych – ilustracji do fraszek Jana Kochanowskiego wykonanych przez uczniów klas IV – V  oraz portretów patrona szkoły autorstwa uczniów klas szóstych. Na szczególne wyróżnienie zasługują prace uczniów: Mateusza Dzieciucha VI d, Nikodema Mizińskiego VI a, Macieja Rzążewskiego VI a, Oli Krupińskiej VI c, Adrianny Graboś  V d, Klaudii Korólczyk Ve.

 

16 stycznia 2012 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublinie uczestniczyli spotkaniu z paniami: Urszulą Szubertowską z Uniwersytetu Dziecięcego Unikids i  sędzią rodzinnym panią Katarzyną Pszczołą, w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej  „Bezpieczeństwo w szkole dzięki edukacji prawnej”. Akcja organizowana jest przez Uniwersytet Dziecięcy Unikids, a patronat nad nią sprawuje sędzia Anna Maria Wesołowska.

 

 

W ostatnim dniu swojego urzędowania w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublinie pani Dyrektor Halina Wierzchowska posadziła przed frontem budynku swoje drzewko - czerwony klon. Będziemy dbać o to, aby klon o wdzięcznym imieniu "Halina" wyrósł na piękne, rozłożyste drzewo.

 

 

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w klasach szóstych - 21 czerwca 2011

Fotorelacja

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w klasach czwartych i piątych - 22 czerwca 2011

Fotorelacja

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011 w klasach trzecich

Fotorelacja

 

Pożegnanie Dyrektora szkoły mgr Haliny Wierzchowskiej przez społeczność uczniowską

Dnia 17 czerwca 2011r. przeżywaliśmy doniosłą, choć smutną uroczystość. Społeczność uczniowska naszej szkoły uroczyście pożegnała odchodzącą na emeryturę Panią Dyrektor Halinę Wierzchowską.

 

Pożegnanie Dyrektora szkoły mgr Haliny Wierzchowskiej

Dnia 22 czerwca 2011r. odbyła się inna niż dotychczasowe Rada Pedagogiczna. Pani Dyrektor Halina Wierzchowska przekazała na niej symboliczny klucz do drzwi szkoły swojej następczyni - Pani Danucie Giletycz.

 

 

„LEŚNA PRZYGODA” W KRĘŻNICY JAREJ

Dnia 20 czerwca 2011 r. uczniowie klasy 2 b i 3 e wyruszyli na leśną przygodę. Na czele stały niestrudzone w pieszych wędrówkach wychowawczynie, pani Dorota Dziechciarz i pani Urszula Rutka, które wspierane przez odważnych rodziców wyruszyły ze swoimi podopiecznymi na czerwcowe spotkanie z przyrodą. Oto fotorelacja z wycieczki na zakończenie roku szkolnego.

 

 

25 maja 2011 klasy 4c i 4e wraz z p. Borek, p. Opajdowską i p. Wilkiem wybrały się na wycieczkę do przepięknego miasta nad Wisłą – Sandomierza. Dzięki przewodnikowi obejrzeliśmy katedrę, podziemia, kościół św. Jakuba, zamek, ratusz i rynek.

 

 

27 maja 2011 klasa 4c z p. Borek i p. Wilkiem miała okazję poznać pracę lubelskiego oddziału Narodowego Banku Polskiego przy ul. Chopina.

 

Wycieczka klasy IIa i IIc - Zamość - Roztocze

Dzień 10 czerwca 2011r. klasa IIa i IIc spędziły w Zamościu oraz na Roztoczu. W Zamościu podziwialiśmy Stare Miasto oraz obejrzeliśmy wystawę plenerową w Arsenale. Następnie spacerowaliśmy po ścieżkach rezerwatu Bukowa Góra...

Klasa IIId w Warszawie
12 maja 2011 roku uczniowie klasy III d byli na wycieczce w Warszawie.
W programie wycieczki było zwiedzanie portu lotniczego Chopina w Warszawie, zwiedzanie gmachu Sejmu, spacer po Starym Mieście,  gry i zabawy  w Parku Ujazdowskim. Najwięcej wrażeń dostarczyła uczniom wizyta w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych Ameryki...________________________________

 

 

EGZAMIN  PRAKTYCZNY  NA   KARTĘ  ROWEROWĄ  dla klas IV-VI - Terminy

 

 

KONKURS CZYTELNICZY DLA KLAS II MAGICZNE PODRÓŻE PO LITERATURZE

Konkurs odbędzie się 31 maja 2011

 

PIERWSZA POMOC W NAGŁYCH PRZYPADKACH

 

4 kwietnia 2011r. gościliśmy w naszej szkole licealistów, którzy prezentowali uczniom kl. I-III zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach.

 

Rozstrzygnięcie konkursu origami pt.: „Papierowa wiosna”

21 marca przywitaliśmy WIOSNĘ.

Każda z klas zrobiła to na swój sposób jednak dzieci oddziału „O” oraz uczniowie klas I c, II a, II b, II c, III a dodatkowo przystąpili do konkursu origami pt.: „Papierowa wiosna”. Wyróżnione prace uczniów można było podziwiać na wystawie wyeksponowanej na holu I piętra naszej szkoły.

 

SUKCES UCZNIÓW W KONKURSIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

22 marca 2011 w Gimnazjum nr 18 w Lublinie odbył się finał konkursu z języka angielskiego „Guess what I invented”.

W I etapie uczniowie w parach przygotowali makietę wybranego wynalazku oraz jego opis.

 

SUKCES PIOSENKARZY W SP51

18 marca  2011 w Szkole Podstawowej nr 51 w Lublinie odbyły się przesłuchania do VIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Europejskiej. Wzięło w nich udział 150 uczniów (soliści, duety, chórki i 44-osobowy chór) z 30 szkół miasta Lublin i województwa.

 

21 marca -PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Wiele dzieci z naszej szkoły pożegnało zimę i powitało wiosnę. Uczniowie klasy I c i klasy "0"  pamiętali o  tradycji ludowej.

 

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin