2018/2019

P4070494W niedzielę 7 kwietnia, w kościele M.B.Fatimskiej, uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wystąpili w przedstawieniu „Liczę na Ciebie Ojcze”, poświęconym Janowi Pawłowi II.14 rocznica odejścia do Nieba, to okazja do wspomnienia życia i drogi do Świętości naszego Wielkiego Rodaka, ale również do refleksji nad bogactwem przesłania, które nam pozostawił. Uczniowie klasy 6b oraz 6a, 6d,6e, 7a, 7b, 7c i 7d, w scenerii kościoła, klimacie modlitwy, przed licznie zebranymi rodzinami, podobnie jak wcześniej w szkole, starali się ukazać piękne świadectwo życia Świętego Jana Pawła II.

P40504672 kwietnia minęło 14 lat od śmierci naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Klasa 6 b oraz dziewczęta z Chóru szkolnego, Grupy Różańcowo-Misyjnej i przedstawiciele Ministrantów, pod opieką p. Małgorzaty Matras-Kuśmirek i p. Katarzyny Piaseckiej, przygotowali przedstawienie poświęcone Papieżowi Polakowi. „Liczę na Ciebie Ojcze” to tytuł przedstawienia, ukazującego drogę do świętości Karola Wojtyły. Historia życia, środowisko rodzinne i szkolne, wzrastanie w przyjaźni z Chrystusem i Jego Matką, piękne relacje z ludźmi, jasna i pewna hierarchia wartości oparta na Wartości Najwyższej – Bogu, kształtowały przyszłego Papieża.

20190404 105919W ubiegłym tygodniu pierwszaki poznały lekturę "Jak Wojtek został strażakiem". Dowiedziały się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca strażaka. Uczniów klasy Ic odwiedził tata Nikodema, który jest strażakiem i nurkiem. Opowiedział dzieciom jak działa strażacka jednostka, w jakich akcjach biorą udział strażacy, jak niebezpieczna i ciążka jest ich praca. Dziękujemy za to pouczające spotkanie.

IMG 20190328 172514W marcu w naszej szkole odbył się dwuetapowy konkurs "Mistrz SUDOKU". Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu dwóch planszy SUDOKU, które trzeba było oddać swojemu nauczycielowi matematyki. Do drugiego etapu dostało się tylko 7 uczniów. Polegał on na wypełnieniu na czas zestawu SUDOKU. Najszybciej obie plansze rozwiązała Justyna Kufel uzyskując tytuł MISTRZA SUDOKU.
Serdecznie gratulujemy!

20190329 102447Marcowe dni minęły nam szybko. Zajęcia były ciekawe i wiele nauczyliśmy się. W naszej klasie wszyscy bardzo lubimy informatykę, trening czytania, zajęcia artystyczne, ruchowe, gry, zawody. Z okazji Dnia Kobiet wybraliśmy się do kina. Byliśmy na kolejnych warsztatach w Teatrze Andersena. Nowa grupa prowadziła obserwacje i eksperymenty podczas zajęć „ Jak działa świat?”. Sprawdzaliśmy, czy nurek Kartezjusza tonie? Dowiedzieliśmy się o polimerach i tworzyliśmy polimerowe robaki. Potrafiliśmy uruchomić nasze szczoteczko – roboty. Przed nami kolejne, interesujące zajęcia.

L1250086W czwartkowe przedpołudnie - 28 marca 2019 roku o godzinie 10.05, odbyła się kolejna, już szósta, edycja konkursu recytatorskiego "Gimnastyka dla języka". I tym razem, uczniowie z klas 1 - 3, zaprezentowali bardzo ciekawe utwory poetyckie, które nie tylko miały bogatą treść i imponującą długość, ale zawierały wyrazy przy których uczniowie musieli się nieźle nagimnastykować. Klasy pierwsze reprezentowali: Gabriela Zach i Nadia Guz z 1 "a", Katarzyna Stankiewicz i Małgorzata Burdon z 1 "b", Helena Chwesiuk i Alicja Kozłowska z 1 "c", Aleksandra Marciniuk i Paula Ziętek z 1 "d". Uczniowie z klas drugich i trzecich występujący w konkursie to: Wanessa Klimkiewicz i Natalia Stefańska z 2 "a", Julia Pęczak i Hanna Godyńska z 2 "b", Tytus Wójtowicz i Bruno Świerszcz z 2 "c" oraz Dorota Mielniczuk z 3 "a".

20190325 11491925 marca uczniowie klasy Ic gościli na zajęciach rodziców swojej koleżanki Ali, którzy są lekarzami. Opowiedzieli nam w bardzo ciekawy sposób o swojej trudnej i odpowiedzialnej pracy. Dzieci mogły także nauczyć się udzielania pierwszej pomocy oraz wczuć się w rolę lekarza i posłuchać za pomocą stetoskopu bicia swojego serca.
Dziękujemy za wspaniałą lekcję :)

L1240975Dnia 16 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie został zorganizowany I Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „Spelling bee” .
W konkursie wzięło udział 13 uczniów klas 4 oraz 5 z Lublina, którzy w trzech konkurencjach literowali ze słuchu słowa w języku angielskim.
Jury obradowało w składzie:

20190314 12470414 marca 2019 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie odbył się finał IV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Informatycznej „USER” dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych oraz trzecich gimnazjum, w którym wzięli udział reprezentanci naszej szkoły: Kacper Gruszczyk- Butryński, Adrian Zygmunt i Jakub Techmański. 

Resized 20190313 092113W środę 13 marca odbyły się przesłuchania do XVI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Europejskiej organizowanego przez SP 51 w Lublinie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:Klaudia Boras z kl.7b, która zaśpiewała przebój ABBY "The winner takes it all" oraz duet Wiktoria Adamska z kl.6e i Szymon Barszcz z kl.6b, którzy wykonali utwór Johna Lennona "Imagine".
Pomimo bardzo dobrych występów nie udało im się zakwalifikować do koncertu finałowego, który odbędzie się w Filharmonii Lubelskiej.

 MG 894614 marca 2019 w naszej szkole gościliśmy: polską lekkoatletkę, wicemistrzynię Europy z 2018r. w biegach na dystansie 1500 m - Sofię Ennaoui, dr Mariusza Banacha - zastępcę prezydenta, dr Jakuba Kossowskiego – dyrektora Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin wraz z pracownikami wydziału - panią Emilią Tomalą i panem Jarosławem Daniewskim oraz koordynatora projektu „Lekkoatletyka dla każdego” - panią Urszulę Jaros. 
Pani dyrektor Giletycz powitała gości i wręczyła młodej, ale już tak utytułowanej zawodniczce pamiątkę – statuetkę Jana Kochanowskiego. Zastępca prezydenta miasta Mariusz Banach, po kilku ciepłych słowach podarował jej zaś upominek oraz piękne kwiaty. 

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin