2018/2019

20190206 174021Dzieci z klasy 3a przygotowały miły wieczór dla Babć i Dziadków. Wszyscy chcieli podziękować swoim najbliższym za opiekę, pomoc, za cierpliwość i wyrozumiałość. Ze sceny płynęły wesołe piosenki i wzruszające wiersze. 
Nie zabrakło też życzeń, uścisków i całusków. Chętni uczniowie mogli wziąć udział w quizie i sprawdzić swoją wiedzę o seniorach rodzin.

20190111 170448Rok kalendarzowy rozpoczęliśmy artystycznie. Byliśmy w Filharmonii Lubelskiej na występie „ Cichuteńko pośród nocy”. Uczestniczyliśmy w warsztatach aktorstwa w Teatrze Andersena. Kilka dni później wybraliśmy się na „Noc Biologów” organizowaną przez Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS. Był to dla nas niezapomniany dzień. Wykonywaliśmy mydełka, różne doświadczenia, obserwowaliśmy żywe zwierzęta, niektóre mogliśmy dotykać i brać na ręce. Bardzo interesujące były pokazy z anatomii człowieka. Pewnie dziwicie się jakiego słownictwa używamy. Tego nauczyliśmy się na zajęciach.

Bez tytułuW I semestrze roku szkolnego 2018/2019 uczniowie klas 8-ych i 6b brali udział w akcji BohaterON – włącz historię, ogólnopolskiej kampanii, mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Podczas zajęć uczniowie poznali fakty związane z Powstaniem Warszawskim takie jak: datę wybuchu i kapitulacji, przyczyny wybuchy Powstania, strony konfliktu i sojuszników Powstania, jak mogło wyglądać życie codzienne Powstańców. 

20190207 102750Dnia 7 lutego odbyły się w naszej szkole zajęcia z przedstawicielem Straży Miejskiej w Lublinie. Miały one na celu utrwalenie zasad bezpiecznego zachowania podczas ferii zimowych. Pani strażnik przypomniała w jaki sposób należy zachowywać się na drodze, wobec obcych osób, niebezpiecznych zwierząt oraz zabaw na śniegu i lodzie.

01Do programu obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu została włączona problematyka związana z zagrożeniami wynikającymi z użytkowania telefonów komórkowych. Priorytetem jest ukazanie młodym osobom jak nadmierne używanie telefonów komórkowych wpływa negatywnie na ich życie i zdrowie.
W tym celu, na pierwszym piętrze, powstała gazetka dotycząca zjawiska "fonoholizmu". 
Zachęcamy uczniów do zapoznania się z plakatem "Objawy używania mediów cyfrowych" i zastanowienia się czy zjawisko to nie dotyka również ich.

1W związku ze zbliżającymi się obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu, 1 lutego 2019r. w Zespole Szkół Energetycznych odbył się finał XV Regionalnego Konkursu Informatycznego "Dzień Bezpiecznego Komputera", w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Kacper Gruszczyk - Butryński, Adrian Zygmunt i Sebastian Kowalski. 
Po oficjalnym powitaniu uczestnicy udali się do pracowni komputerowych, aby sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując test dotyczący bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Wśród 102 uczestników ze szkół podstawowych Kacper Gruszczyk - Butryński otrzymał WYRÓŻNIENIE za bardzo dobry wynik.

DSC 0243W sobotę - 2 lutego w naszej szkole uczniowie bawili się od rana do wieczora podczas zabaw karnawałowych. Rano  instruktorkami Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Maniery bawiły się dzieci z klas I-III. Po południu i wieczorem, w dyskotekowych rytmach bawili się uczniowie klas IV-VIII.

P1090479Dnia 26 stycznia 2019r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie został organizowany VI Wojewódzki Festiwal Piosenki Angielskiej „Let’s sing” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk.
W konkursie wzięło udział 72 uczniów klas 4, 5, 6,7 i 8 z Lublina oraz województwa lubelskiego, którzy wykonali piosenki w języku angielskim.

IMG 857012 stycznia 2019 r, w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublinie, odbył się VII Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek „Jezus Malusieńki”, pod patronatem Sekretarza Episkopatu Polski Księdza Biskupa Artura Mizińskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty pani Teresy Misiuk oraz pani Dyrektor Danuty Giletycz. Uczestnikami Festiwalu byli uczniowie ze szkół podstawowych naszego województwa, z klas IV – VIII. Wraz z nimi gościliśmy nauczycieli przygotowujących oraz rodziców, przyjaciół i zaproszonych gości. 

20181203 122039Grudzień już za nami. Minął nam bardzo szybko. Początek miesiąca rozpoczęliśmy już w świątecznym nastroju. W Stowarzyszeniu Twórców Ludowych, pod czujnym okiem artystki ludowej, wykonywaliśmy ozdoby choinkowe i kartki świąteczne. Dwa dni później byliśmy na zajęciach w Akademii Artystycznej Wiesława Kuci. Ozdabiając pierniczki i tworząc figurki z masy cukrowej rozwijaliśmy naszą kreatywność. W szkole na zajęciach też było ciekawie. Niektórzy z nas bawili się w paleontologów i wykonywali odlewy dinozaurów, sprawdzali, czy nurek Kartezjusza nurkuje, szukali odpowiedzi na pytanie - Co to są polimery?

IMG 8260„Wraz z Maryją i Józefem jesteśmy przed żłóbkiem, przed Jezusem, który rodzi się jako chleb dla naszego życia.
Kontemplując Jego pokorną i nieskończoną Miłość, powiedzmy Mu po prostu: Dziękuję!
Dziękuję, ponieważ uczyniłeś to wszystko dla mnie.” Papież Franciszek
Poprzez nasze przedstawienie chcieliśmy powiedzieć Bogu właśnie takie nasze „Dziękuję!”
W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, było to również „Dziękuję!” za dar naszej Ojczyzny, za jej chrześcijańskie korzenie, za świętych Polaków, patriotów, bohaterów, którzy na przestrzeni całej historii bronili naszej narodowej tożsamości.

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin