Edukacja zdalna

z dnia 20.04.2020 https://www.gov.pl/web/edukacja/wsparcie-uczniow-ze-specjalnymi-potrzebami-edukacyjnymi

W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych zajęcia adresowane do uczniów ze specjalnymi potrzebami, w tym tych objętych kształceniem specjalnym i pomocą psychologiczno-pedagogiczną, organizuje się również za pomocą metod i technik kształcenia na odległość. Przedstawiamy kilka rekomendacji dotyczących pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami, które mogą być przydatne zarówno nauczycielom, jak i rodzicom.

Od 25-03-2020 r. zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji - rozpoczynamy realizację podstawy programowej w kształceniu na odległość.

1. Zajęcia odbywać się będą zgodnie z do tej pory obowiązującym planem.
2. W tym czasie NAUCZYCIELE są do dyspozycji UCZNIÓW i RODZICÓW.
Zachęcam Rodziców do regularnego kontaktu i zgłaszania do NAUCZYCIELI ewentualnych problemów czy uwag.
3. Zajęcia prowadzone będą z wykorzystaniem dziennika elektronicznego (zakładka: praca domowa) oraz przez dostępne komunikatory w tym Office 365 oraz platformę e-podręczniki (ikony dostępne na stronie www szkoły).
4. Rozumiemy, że nie wszystkie dzieci będą miały możliwość skorzystania z komputerów w proponowanym czasie. Ważne jest, aby na bieżąco wykonywały polecane zadania i nie robiły sobie zaległości. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy kontaktować się z Nauczycielem przedmiotu bądź WYCHOWAWCĄ klasy.

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

czas, w którym jesteśmy, wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy.

ZMIENILIŚMY PRZEPISY, DZIĘKI KTÓRYM MOŻLIWE JEST PROWADZENIE KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ W OKRESIE CZASOWEGO OGRANICZENIA FUNKCJONOWANIA SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W ZWIĄZKU Z ZAPOBIEGANIEM, PRZECIWDZIAŁANIEM I ZWALCZANIEM COVID- 19.
OKREŚLILIŚMY ZASADY PROWADZENIA NAUCZANIA NA ODLEGŁOŚĆ I STWORZYLIŚMY MOŻLIWOŚĆ OCENIANIA I KLASYFIKOWANIA UCZNIÓW.

Przekazuję Państwu w załączeniu rozporządzenia, które dziś, 20 marca br. zostały przeze mnie podpisane:

waznehttps://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc-informacje-dla-dyrektorow
Dziś, 17 marca br. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski skierował do dyrektorów informację w sprawie przygotowania szkół oraz placówek systemu oświaty do organizacji zajęć edukacyjnych i zajęć prowadzonych w ramach form pozaszkolnych kształcenia ustawicznego z wykorzystaniem metod, a także technik kształcenia na odległość. W najbliższych dniach wejdzie w życie rozporządzenie, które ureguluje organizację kształcenia wykorzystującego metody tzw. zdalnego nauczania.

cke 8 marzec 2020Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9:00 nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, o 15:00 - rozwiązania! Zapraszamy już od jutra, 16 marca na stronę www.cke.gov.pl 

pi-stacja logoPi-stacja zaplanowała  darmowe webinary powtórkowe dla ósmoklasistów i maturzystów – poniżej szczegółowy harmonogram:

? Ósmoklasiści:
 Wszystkie spotkania zaczynamy o godz. 19.00.
19 marca - https://youtu.be/e4JdOzkk7YI
26 marca - https://youtu.be/OunQ6Zg1UWs
2 kwietnia - https://youtu.be/CyT4zfKupeE
7 kwietnia - https://youtu.be/bze0cM-FbRk
16 kwietnia - https://youtu.be/0Ace5wW4NBM
Dołącz do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/2921056361270986/

Aby wziąć udział w powtórce online  nie trzeba się rejestrować, wystarczy punktualnie zjawić się na kanale YouTube.com/PistacjaMatematyka klikając na link wskazany przy wybranym terminie.

https://www.gov.pl/web/edukacja/nauka-zdalna - rekomendacje MEN

https://epodreczniki.pl/ - są całkowicie bezpłatne dla wszystkich uczniów klasy: 1-3 i 4-8
http://www.eduseek.pl/, http://eduseek.ids.pl/ - portal edukacyjny, podzielony na trzy części: dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Treści dydaktyczne uporządkowane są według przedmiotów szkolnych.
https://mojedziecikreatywnie.pl/ - nauka przez zabawę, twórczość artystyczna i wspieranie rozwoju dziecka

Wszystkie filmy można oglądać on-line

Poniedziałek 16 III

godz. 13.00 „Pinokio” (lektura uzupełniająca dla kl. 4 i 5)
16.20 „W pustyni i w puszczy” (1. z 4 odcinków; lektura obowiązkowa, kl. 4, 5 i 6 zachęcamy do obejrzenia)

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin