2017/2018

W dniu 16.05.2018 roku w godzinach od 9.00 do 11.00 odbyło się warsztaty taneczne w naszej szkole z Panem Karolem Polakiem- „Polsskym”- tancerzem tańca hip-hop, instruktorem, choreografem, jurorem, pod hasłem „Taniec to zdrowie”. Uczestniczyli w nich uczniowie ze wszystkich poziomów klasowych od „0” do VII w trzech turach. Pan Karol zachęcał wszystkich do wspaniałej formy aktywności – do tańca, podkreślając jego pozytywny wpływ na zdrowie. Uczestnicy chętnie uczyli się prostego układu choreograficznego, a następnie podziwiali umiejętności taneczne naszego Gościa.

20180507 120717 HDRUczniowie klasy 7b i 7d pod opieką p. Iwony Cudak, p. Hanny Głos oraz rodziców, przebywali na wycieczce Bieszczadzkie Połoniny. Przygoda związana z wyjazdem rozpoczęła się już w czasie postoju - przeprowadzenie porannej gimnastyki. Kolejnym etapem było obserwowanie niezwykle oryginalnego pomnika przyrody nieożywionej, zbudowanego z piaskowca krośnieńskiego – Kamienia Leskiego. Dużym wyzwaniem było dla wszystkich pokonanie trasy by zdobyć szczyt Połoniny Wetlińskiej. Po wyczerpującym marszu wszyscy odpoczęli w najwyżej położonym schronisku górskim w Bieszczadach- „Chatce Puchatka” (1226m n.p.m.).

20180508 1020278 maja 2018 r. odbyły się w klasie III „e” ostatnie zajęcia prowadzone w ramach pilotażowego projektu „Przedsiębiorcze dzieciaki”.
Celem zajęć było kształtowanie umiejętności współpracy i współdziałania, rozwijanie kreatywności i inicjatywy oraz kształtowanie umiejętności planowania i konsekwencji w działaniu. Dzieci planowały działania, które pozwolą im na realizację marzenia – wyjścia na pizzę. Stworzyły logo klasowej firmy, jej nazwę oraz klasowy biznesplan.

3Dnia 27 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły w ramach obchodów Dni Solidarności Międzypokoleniowej uczestniczyli w "Korowodzie Międzypokoleniowym". Celem spotkania było budowanie wzajemnego zrozumienia i odpowiedzialności różnych generacji Lublinian. W Archikatedrze Lubelskiej odbyła się Msza św. w intencji pokoleń mieszkańców naszego miasta. Bezpośrednio po Eucharystii zorganizowany został "Korowód Międzypokoleniowy", który przeszedł spod Archikatedry na Plac Zamkowy, a zakończony został symbolicznym Mostem Pokoleń z pamiątkową fotografią.

rower wiosnaW dniach 7-30 maja w naszej Szkole odbędzie się kampania edukacyjna „Rowerowa Wiosna”, która promuje zdrowy tryb życia wśród uczniów szkół podstawowych, których zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej, zwłaszcza na rowerze.
Zasady kampanii są proste, a zabawa trwa pełen miesiąc. Każdy uczeń, który przyjedzie do szkoły w maju na rowerze, deskorolce, hulajnodze lub na rolkach otrzymuje każdego dnia dwie naklejki.

L1210406W przeddzień Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja klasa II a uczestniczyła w zajęciach w muzeum. Obejrzeliśmy wystawę malarstwa „Czas na Niepodległą” o tematyce historycznej i batalistycznej. Słuchaliśmy opowieści pani przewodnik o długiej i ofiarnej drodze Polaków do wolności. Podziwialiśmy sceny z powstania kościuszkowskiego oraz powstań narodowych na obrazach m.in. Aleksandra Orłowskiego, Juliusza Kossaka, Piotra Michałowskiego. Oglądaliśmy też obrazy Jana Matejki. Duża część wystawy była poświęcona I wojnie światowej.

20180417 123816Ostatnie dni kwietnia były ciekawe. Dowiedzieliśmy się dużo o cieple systemowym, jak i gdzie powstaje, jak je oszczędzać. Próbowaliśmy wzniecić ogień i doskonale wiemy, że jest bardzo trudne. Kolejnym trudnym zadaniem, które sprawiło nam wiele radości, było układanie puzzli. Nie było to takie zwyczajne dopasowywanie elementów. Każdy z nich trzeba było przenieść zasysając powietrze przez rurkę. Piątek, 27 kwietnia, pozostanie nam na długo w pamięci. Każdy mógł przynieść swoje kolekcje, zbiory i opowiedzieć o swoim hobby.

DSCF536823 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się apel klas 1 – 3 poświęcony udekorowaniu uczniów, którzy wyróżniają się kulturą osobistą, AMBASADORÓW KULTURY. Apel rozpoczęła p. dyr. Dorota Paździor, pogratulowała dzieciom i życzyła im dobrej zabawy. Ambasadorzy Kultury zostali wytypowani przez rówieśników i wychowawców w poszczególnych klasach. Po wręczeniu uczniom plakietek i dyplomów, dzieci z klasy 3 b wykonali mini koncert. Tematyka piosenek dotyczyła właściwego zachowania się dzieci w różnych sytuacjach życiowych i kontaktach międzyludzkich.

20180424 093753024 kwietnia 2018r. klasa III „e”, w ramach projektu pilotażowego „Przedsiębiorcze dzieciaki” gościła w firmie EUROPIEK. Dzieci zwiedziły hale produkcyjne, zapoznały się z kolejnymi fazami wypieku pieczywa, zobaczyły silosy na mąkę, taśmociągi, mieszadła do ciasta, pracę na wózku widłowym oraz miały możliwość uczestniczyć w warsztatach produkcji pieczywa. Uczniowie samodzielnie przygotowali bułeczki z makiem, cebularze i drożdżówki z dżemem i serem. 

WP 20180418 005W ramach „Tygodnia Języków Obcych” uczniowie klas 4-7 rozwiązywali test sprawdzający znajomość kultury państw anglojęzycznych.
30 pytań oceniało wiedzę o Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie i Australii.
Wyniki:

L1200932Dzięki życzliwości władz Politechniki Lubelskiej, w dniu 20 kwietnia 2018 roku na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki odbyło się podsumowanie IX- tej edycji WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO „MISTRZ KOMPUTERA” dla uczniów szkół podstawowych. Organizatorzy tegorocznej edycji to: Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie. Na uroczystości przybyli zaproszeni goście min: Prodziekan ds. studenckich na kierunku Elektrotechnika Pan Dr inż. Paweł Mazurek, Prodziekan ds. studenckich Wydziału Podstaw Techniki Pana dr inż. Michał CHARLAK, Profesor Politechniki Lubelskiej Pan dr hab. inż. Dariusz Czerwiński - Dyrektor Instytutu Informatyki...

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin